Polovina žen by radši zachránila vlastního psa než cizího člověka, píše se v nové knize o lidském chování
Proč neuzavřete sňatek s někým, s kým jste se v dětství často koupali? Odpověď najdete ve fascinující a často zábavné knize s názvem „Chování: Biologie člověka v dobrém i zlém“, kterou českému čtenáři poprvé představuje přední světový neuroendokrinolog Robert Sapolsky. Je to tak zajímavá kniha, že by se měla dostat k českému čtenáři, její překlad mi trval asi půl roku čistého času, říká Pavel Pecháček, který ji do češtiny přeložil. A jak přesně je to s tím zachraňováním?
Související
-
Nechceme být generace šmejdů, říká organizátor zájezdů pro seniory
Díky projektu Hurá na výlet senioři navazují nová přátelství. „Nyní připravujeme Hurá na tábor,“ přibližuje Tomáš Martínek.
-
Touha darovat přijde po padesátce, chce to srdce a kreativitu, soudí filantrop Josef Kouřil
Josef a Zdeňka Kouřilovi jsou nejen úspěšní podnikatelé, ale i mecenáši. Své peníze investují do kraje, kde žijí – postavili tu třeba kapli, muzeum nebo královskou cestu.
-
Chodit si pro lásku na sociální sítě je velmi zrádné, varuje autorka knihy o sebelásce
Jednou z klíčových cvičení sebelásky je hledět si svého, vysvětluje Lucie Kolaříková, která napsala Učebnici Sebelásky. Je sebelítost známkou méněcennosti?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.