Podnikatelé ze školních lavic

Ve škole jsme vyplňovali žádost o dotace, vzpomínají mladí podnikatelé. Jejich aplikaci proti šikaně používají školy po celém světě

David Špunar a Jan Sláma byli obyčejní školáci. Pak se ale jednou potkali ve frontě na oběd a jejich život se od základu změnil. V osmé třídě totiž vymysleli školní aplikaci, kterou si stáhlo přes 100 tisíc uživatelů. U jednoho projektu nezůstali. O pár let později se oba nechali zplnoletnit soudem a rozjeli vlastní byznys, se kterým prorazili ve světě. Dnes bývalým spolužákům z víceletého gymnázia vydělává internetový projekt zaměřený na boj proti šikaně na školách.

autoři: Zuzana Švejdová , als
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.