Plekanec: Český hokej má střelce, ale nedaří se nám na mezinárodním poli. Není to jen o trenérovi

15. únor 2022

Čeští hokejisté prohráli se Švýcarskem 2:4 a na olympijském turnaji končí. Zápas ale měli rozehraný slibně. „Bohužel jsme dostali dva slepené góly, které s námi otřásli. Potom se z toho kluci nedostali. Bylo vidět, že jsou svázaní a že nemají energii to otočit,“ myslí si bývalý kapitán národního týmu Tomáš Plekanec. Prohra přinesla debatu o potřebné změně v českém hokeji. „Není to jen o trenérovi. Nejde to lusknutím prstu. Lidé ve vedení by měli vědět, jak to udělat.“

Nenechte si ujít olympijskou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Jan Pokorný , vla
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.