Omikron se projevuje i v domovech seniorů, ale procento nakažených je menší, než jsme byli zvyklí, říká šéf asociace Horecký

15. leden 2022

Zhoršující se epidemická situace může být riziková pro domy s pečovatelskou službou, stacionáře a další centra sociálních služeb. Projevuje se v domovech seniorů převládající varianta omikron? „Projevuje a platí to i u zaměstnanců i klientů, nicméně procento nakažených je daleko menší, než jsme byli zvyklí,“ potvrzuje prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký, podle kterého nedochází k výpadku zaměstnanců, počítá se ale s takzvanou pracovní karanténou.

autoři: Vojtěch Bidrman , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.