Okraj společnosti víc žije. Jsou tam až kristovské příběhy, pozoruje autor knihy Jak zešílet v divočině
Smog ho ze severních Čech vyhnal na churáňovskou meteostanici. Roman Szpuk, spisovatel a meteorolog, z ní píše o lidech na okraji společnosti. „Neřeší prodej domu nebo fotbalovou ligu, řeší, proč vůbec žít. I vztahy mají dramatičtější,“ všímá si. Co říká o darmošlapectví? Co všechno vidí v mracích? A jak ho ovlivnila popularita, kterou mu zajistil jiný spisovatel Aleš Palán? „Člověka pak potěší, že se víc prodávají jeho knížky. Ale jinak spíš v tom negativním,“ přemítá.
Související
-
Píšu o poustevnících a poznávám i sebe, vypráví držitel ceny Magnesia Litera Aleš Palán
Samotáři a lidé na okraji společnosti. To je velké téma pro spisovatele a držitele ceny Magnesia Litera, který se na nimi vydává do lesů, aby psal jejich příběhy.
-
(Ne)anonymní alkoholici. Příběhy lidí, kteří se dokázali vymanit ze spárů závislosti
Pod anonymitou vymyšlených jmen uslyšíte příběhy skutečných lidí. Někteří alkoholu propadli, jiní se dokázali ze spárů závislosti vymanit. Připravila Magdalena Šorelová.
-
My změny klimatu ještě přežijeme, ale naši praprapravnuci mohou mít velký problém, varuje meteorolog
„Prokazuje se, že i to relativně malé množství skleníkových plynů, které člověk uměle do atmosféry produkuje, ovlivňuje atmosféru víc, než bychom čekali,“ říká Petr Dvořák.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy
Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.