Odpolední publicistika: Pavlovo druhé veto. Bezpečnostní záruky pro Ukrajinu. Film Čas do zásahu
Jak chce koalice a opozice naložit s prezidentským vetem novely, která upravuje platy politiků a soudců? Jaké bezpečnostní záruky může Evropa poskytnout Ukrajině v případě ukončení války s Ruskem? A jakou Ukrajinu představí v pondělí na festivalu Berlinale film Čas do zásahu? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.
Hosty Věry Štechrové byli:
- Michal Kohajda, poslanec KDU-ČSL
- Patrik Nacher, poslanec Hnutí ANO
- Otakar Foltýn, bezpečnostní analytik
- Filip Remunda, český producent snímku Čas do zásahu
Související
-
‚Problém opět neřeší systémově.‘ Prezident Pavel vetoval novelu o zvýšení platů veřejných činitelů
Prezident o novele rozhodl záhy poté, co se mu po neděli dostala na stůl. Na verdikt měl 15 dnů. Senát před ním přijetí novely 28. ledna umožnil, když ji sice neschválil, ale také nijak nepozměnil.
-
Zelenskyj varoval Trumpa, že Putin zájem o mírovou dohodu jen předstírá
Trump ve středu nejdříve telefonicky jednal s Putinem, se kterým se dohodl na osobním setkání. Oba státníci se rovněž domluvili, že začnou hledat mírové řešení války na Ukrajině.
-
Začíná filmový festival Berlinale. Českou stopu mají Pohádky po babičce, Kámen Osudu a Čas do zásahu
V hlavní soutěžní kategorii bude porota hodnotit 19 snímků. Který z nich dostane Zlatého medvěda, bude jasné v sobotu 22. února. Ve vedlejších sekcích se představí i česká filmová tvorba.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Rozděl a panuj. Více než sto let fungující záležitost, kterou se Putin snaží rozeštvat Západ, říká Bříza
-
Začne Evropa recyklovat železný šrot? ‚Potřebujeme hlavně levnou energii,‘ říká šéfka Ocelářské unie
-
Česko nadále neochvějně stojí při Kyjevu, říká vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny
-
ŽIVĚ: Hokejisté Sparty vyhráli v Třinci po prodloužení 4:3, Pražany dělí od postupu jediná výhra