Festivalový zápisník Ľubomíra Smatany

Je to splněný sen, říká muzikant Macháček. SymfoMIG vystoupil ve Varech

2. červenec 2022

Největší audioportál na českém internetu

Jiří Macháček během koncertu SymfoMIG | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Na zahajovacím koncertu filmového festivalu v Karlových Varech vystoupila kapela SymfoMIG (1. díl z 7)

Předchozí díl
Následující díl

Na zahajovacím koncertu karlovarského filmového festivalu létalo dámské spodní prádlo. Aby ne, když vystoupila chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova. Na pódium před Thermalem totiž přistáli Mig 21, populární kapela tentokrát pod jménem SymfoMIG. Šéfdirigent Jaroslav Kyzlink dirigoval se zlomenou rukou a zpěvák Jiří Macháček zůstal bavičem za všech okolností.

Čtěte také

Dirigent má sádru na levé ruce a tím pádem neustále vztyčený palec, a to se Jiřímu Macháčkovi musí líbit.

„Dá se říct, že to je splněný sen. Kdo by to nechtěl zkusit, když máte kapelu a najednou máte možnost zahrát si s takovým tělesem ty vaše věci. To je, dá se říct, splněným snem,“ pochvaluje si.

Zmizel v baru

Na koncertu se sešla nesourodá společnost, nejsou to typičtí posluchači Mig 21. Ale třeba Zuzka s Radkou jsou od pohledu zaryté fanynky. „Těšíme se, až si budeme trhat ty kalhotky a házet mu je tam,“ smějí se.

Mrzí je ale, že po koncertně nejsou žádné podpisy a focení. „On je takový pařmen, a přitom pak se schová a není vidět.“

„Budu tady, dokud to půjde. Vyrazím za zábavou, to bezpečně,“ směje se Jiří Macháček. Koncert skončil a on mizí v nějakém baru. Kde ho, jak doufá, nikdo nenajde.

Úvodní den festivalu završil unikátní koncert symfonického orchestru a kapely MIG 21
autoři: Ľubomír Smatana , prh