Není to ideální, ale pracuje se na tom, říká olympijská šampionka Samková o pochroumaném rameni

Obhájkyně olympijského zlata Eva Samková pokračuje v léčbě pochroumaného ramena. Jeho stav není po prosincovém pádu ve Val Thorens stoprocentní, ale start v Koreji ohrožen není. „Teď rameno posiluju, dělám základní a jednoduché fyzioterapeutické cviky, nemůžu dělat nic těžkého v posilovně,“ řekla Radiožurnálu snowboardcrossařka Eva Samková.

Obhájkyně olympijského zlata má problémy s rameny dlouhodobě. Ty poslední si přivodila v prosinci při kvalifikaci na závod SP ve Val Thorens po pádu v poslední tréninkové jízdě. Místo závodění se tak vrátila do Čech na lékařská vyšetření, ta neprokázala vážné poškození.

„Není to ideální, ale pracuje se na tom. Je ještě měsíc a půl a já jsem zvyklá jezdit s rameny v horším stavu, takže to nějak dopadne,“ usmála se závodnice s výhledem na olympijské hry v Pchongčchangu.

V začínajícím roce se těší na plánované soustředění a kemp na Dolní Moravě, kde se jí realizační tým pokusí připravit přesně takový start, jako bude v Koreji. Pak se chystá na další závody do Turecka.

„Tam se uvidí, otestujeme to a vždycky člověk může zkusit, že odstartuje později a pomalu, to jsem si už vyzkoušela a docela to vyšlo,“ smála se při vzpomínce na vítězství, za kterými schválně odstartovala z posledního místa.

autor: vman
Spustit audio