Nenechte si ujít: The Tap Tap vyprodali Operu

28. listopad 2013

Lístky na koncert kapely The Tap Tap a jejích hostů, který se bude konat v pondělí 2. prosince od 18 hodin ve Státní opeře, už neseženete. Jsou beznadějně vyprodané. Ale nezoufejte, o hudební zážitek přijít nemusíte, koncert bude totiž živě přenášet Česká televize a Český rozhlas Dvojka. A navíc můžete přispět na dobrou věc. Výtěžek z mikulášského koncertu bude použit na nákup autobusu pro Jedličkův ústav.

Televizní ani rozhlasový přenos sice nemohou zprostředkovat neobyčejnou energii živého vystoupení, která bezpochyby nabije diváky v sále, ale i tak půjde o jedinečný zážitek. Koncert se pomalu stává mikulášskou tradicí, o rutinu ovšem určitě nejde, jak ujistil posluchače kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest ve vysílání Dopoledního Radiožurnálu.

Čtěte také

Loňský koncert Proti konci světa chtěl vzdorovat očekávané katastrofě spojené s koncem mayského kalendáře, letošní ročník bude zasvěcen české mikulášské tradici. Kromě koncertu se diváci mohou těšit na speciální mikulášské představení, v němž budou účinkovat mimo jiné herci Iva Pazderková a Tomáš Hanák. Navíc si každý návštěvník koncertu odnese mikulášskou nadílku s překvapením v podobě CD.

Součástí benefičního koncertu bude také veřejná sbírka pořádaná Nadací Jedličkova ústavu, jejíž výtěžek bude věnován na nový bezbariérový autobus pro žáky škol Jedličkova ústavu. Diváci a posluchači budou moci poslat dárcovskou SMS nebo přispět konkrétní částkou na bankovní účet.

Cílem kapely The Tap Tap už při jejím vzniku bylo, aby nešlo o pouhý mezistupeň mezi realitou a světem za zdmi Jedličkova ústavu. „Chtěli jsme, aby to byla opravdická kapela, která regulérně funguje v pražských klubech nebo na festivalech,“ popisuje kapelník Šimon Ornest počátky působení hudební skupiny před 15 lety.

The Tap Tap pod vedením kapelníka Šimona Ornesta funguje už 15 let

I díky kapele se handicapovaní můžou vzdělávat za peníze EU

Rozšíření působení kapely umožnilo čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie v rámci projektu vzdělávacího centra Studeo. Jeho cílem je zajistit lidem se zdravotním postižením kvalifikované lektory v oborech, které je zajímají a baví, ale často jsou pro ně nedostupné.

Díky podpoře Evropské unie jsou kurzy pro účastníky zcela zdarma. Lektoři za klienty docházejí, kurzy jsou povětšinou individuální. V pozadí projektu však není jen snaha poskytnout žákům ústavu stejné vzdělávací příležitosti, jaké mají lidé bez postižení, ale také nasměrovat je prostřednictvím kurzů k jejich případnému budoucímu pracovnímu povolání.

Dlouhodobý plán na dostavbu areálu Jedličkova ústavu počítá s vybudováním samostatné budovy vzdělávacího centra Studeo. Objekt bude zcela bezbariérový a měl by sloužit nejen tělesně postiženým, ale i široké veřejnosti.

autor: and
Spustit audio