Náklady dobrovolných hasičů budou hrazeny státem. Jsou pro nás nezastupitelní, zdůrazňuje starosta Hřenska

4. srpen 2022

Hasiči pokračují v likvidaci skrytých ohnisek v NP České Švýcarsko. Do svých domovů se stále nemohou vrátit obyvatelé obcí Mezná, Mezní Louka a části Hřenska. Dobrovolní hasiči řeší, kdo zaplatí zvýšené náklady. „Za přispění státu, případně krajského úřadu by mělo dojít k obnově materiálu a techniky. Pokud by se tak nestalo, je obec Hřensko připravena aktivně se finančně podílet na obnově těchto věcí. Hasičům věnujeme zvýšenou pozornost,“ říká starosta Hřenska Zdeněk Pánek.

Hřensko: soutěsky na řece Kamenici

„Provoz soutěsek bychom rádi zahájili v září, abychom se trochu ekonomicky zahojili,“ doufá nezávislý starosta Hřenska Zdeněk Pánek.

Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Petr Král , vma
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.