Na trenérskou lavičku Chelsea usedá Graham Potter. Jak se mu zadaří v londýnském velkoklubu?

9. září 2022

Z úcty k panovnici Alžbětě II., která zemřela ve čtvrtek ve věku 96 let, bude odložen kompletní víkendový program Premier League. I tak se moderátoři Martin Minha a Jan Pěruška s fotbalovým expertem Petrem Mikolandou baví o aktuálních tématech, které rezonují anglickým fotbalem. Šokoval je konec trenéra Thomase Tuchela na lavičce londýnské Chelsea? Proč se Liverpoolu nedaří? Poslechněte si aktuální díl pořadu S mikrofonem do Anglie.

Chelsea je po šesti odehraných kolech Premier League v tabulce na šestém místě a v prvním zápase základní skupiny Ligy mistrů překvapivě podlehla 0:1 Dinamu Záhřeb. To odnesl kouč Thomas Tuchel koncem na střídačce londýnského klubu. Jak to vypadá s jeho nástupcem?

Nový manažer Graham Potter je v hodně těžké situaci, protože doposud dokázal nejvýše vytáhnout Brighton na deváté místo v Premier League. Tři roky pracoval s týmem a dostal tam potřebný čas. S tím se určitě v Chelsea nespokojí a jde o to, co s ním podpisem pětiletého kontraktu vedení zamýšlí. Tady Potter nebude mít rok čas poskládat si mužstvo. Nejtěžší prací pro něj bude vyjít s kabinou a s hráči, kteří mají vysoké ego. V Chelsea se musí vyhrávat každý zápas. Zároveň nabídka od takového klubu se prostě neodmítá,“ tvrdí o příchodu manažera Pottera fotbalový expert Petr Mikolanda.  

V Londýně podepsal sedmačtyřicetiletý bývalý stratég švédského Östersundu či Swansea City smlouvu na pět let. Ve svém fotbalovém životopisu se může pochlubit i tím, že s týmem Östersundu zvítězil v zápase Evropské ligy na půdě Arsenalu.

Kdo po odchodu manažera Pottera do Chelsea usedne na lavičku Brightonu? Proč se Liverpoolu nedaří? Kdy se budou dohrávat zápasy, které se odložily kvůli úmrtí královny Alžběty II.? O víkendu se na ostrovech hrát nebude, i tak je aktuální díl pořadu S mikrofonem do Anglie nabitý zajímavými tématy. Užijte si ho s trojicí fotbalových nadšenců.

autoři: Martin Minha , ova
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová