Na pohárové poličce mám stále dost místa, říká Ester Ledecká před olympiádou v Koreji

18. srpen 2017
Ester Ledecká

Stihla toho hodně a stačilo jí k tomu vlastně jen pár dnů v březnu letošního roku. Ester Ledecká je další tváří projektu Radiožurnálu Olympijský rok mapujícího přípravu osmi vrcholných sportovců na zimní hry v Jižní Koreji. Na snowboardu je úřadující mistryní světa i vítězkou Světového poháru.

„Nevzpomínám si, že by byl nějaký jeden týden takhle super úspěšný, jsem strašně ráda, že se to povedlo,“ říkala Ester Ledecká, když letos během jednoho březnového týdne získala stříbro z paralelního slalomu a zlato z paralelního obřího slalomu na mistrovství světa a navíc celkové vítězství ve Světovém poháru.

Na ceny a trofeje má ve svém bytě malou půdu, kterou používá jako pohárovou místnost. „Zatím to vypadá, že tam je ještě místa dost, pořád se dají police přidělat. Nebo se koupí větší byt,“ usmívá se.

Olympijský rok

A zatímco Ledecká následně sbírala anketní ocenění, testovala lyže na novou sezónu a pracovala na fyzičce, její bratr a kreslíř Jonáš Ledecký připravil grafický návrh pro její nový snowboard i závodní oblečení. „Tady je vidět, jak jsem si udělal tužkou, jak by ten kostým měl vypadat,“ ukazuje.

Když dělal první kostým, dostal nápad, že dá na zadek nápis Kiss This. „Když se koukáte na záběry ze závodů, jsou holky ve startovních blocích připravené na startu na snowboardu a mají vyšpulené zadky, tak jsem si říkal, že by bylo vtipné, když tam bude taková poznámka,“ říká, ale dodává, že šlo o „inside joke“ v ateliéru, kterého si neměl nikdo všimnout.

Jak často si budou zmíněnou část oblečení – ať už na ní nakonec bude natištěné cokoliv – prohlížet soupeřky při závodech, pro vás budeme v Olympijském roce dál sledovat.