„Mobil je branou do digitální džungle.“ Jak rodiče poznají, že má dítě se sociálními sítěmi problém?
Duševní zdraví mladistvých může souviset s tím, kolik času tráví na sociálních sítích. Na to upozorňuje server iRozhlas.cz, který cituje mezinárodní výzkumy. „Jako rodič bych zbystřila, kdyby moje dítě nedokázalo vydržet chvíli bez telefonu ani hodinu, hůř se soustředilo, nebylo schopno plnit školní aktivity bez toho, aby bylo v kontaktu se sociálními sítěmi,“ říká proděkanka z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Michaela Slussareff.
Související
-
Závislost na sociálních sítích nebo alkoholu či drogách? Projevy jsou totožné, tvrdí adiktolog
Právě probíhá Suchej únor – kampaň podporující alkoholovou abstinenci. V poslední době je však jasně vidět, že mezi závislými nejsou jen určité kategorie.
-
Jak žít ve světě, který bolí. Děti se ptají na duševní zdraví
Společně s psychology a terapeuty odpovídali malým redaktorům Dismanova rozhlasového dětského souboru jejich kamarádi s osobní zkušeností.
-
Duševní zdraví dospívajících se zhoršilo po nástupu mobilů a Instagramu. Ty ale nemusejí být na vině
Podle oslovených odborníků čelí mladí různým stresovým faktorům, jako je klimatická krize, a jejich psychické problémy nelze házet jen na technologie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.