Mladý fotbalový brankář Vítězslav Jaroš: I pátá anglická liga má výbornou úroveň

3. květen 2022

I přes kritiku některých expertů si v patnácti letech splnil sen. Jako mladý brankář Slavie kývl na nabídku slavného Liverpoolu. Momentálně ale Vítězslav Jaroš hostuje v jiném anglickém klubu – Notts County, které hraje pátou nejvyšší ligu. Na tribuně stadionu Meadow Lane si s českým gólmanem reprezentace do jednadvaceti let exkluzivně povídal reportér Martin Minha. Poslechněte si bonusový díl pořadu S mikrofonem do Anglie přímo z ostrovů!

Když má dva dny volno, snaží se létat do Prahy. Jinak se prý na ostrovech cítí jako doma. Aby ne. Vítězslava Jaroše koupil v patnácti letech slavný Liverpool z pražské Slavie. Fotbalový brankář české reprezentace do jedenadvaceti let aktuálně hostuje v Notts County. A právě na stadion nejstaršího klubu v Anglii se za ním vydal i náš reportér. Co vše mu mladý český brankář prozradil? Poslechněte si exkluzivní rozhovor přímo z Anglie!

autoři: Martin Minha , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.