Martin Písařík přibližuje motorkářský cestopis: Chceme ukázat, jak to vypadá v zemích, kde byla válka
Televizní a divadelní herec, dabér, moderátor a také motorkář, jehož motorkářský cestopis Po jedné stopě vysílá Česká televize. „Gró není o motorkách, ale o zemích a lidech. Splnil jsem si sen, že můžu cestovat a je to částečně moje práce,“ vysvětluje Martin Písařík. S kolegou a cestovatelem Igorem Brezovarem představili v prvním dílu dva a půl tisíce kilometrů z Prahy do Istanbulu.
Související
-
Na cestách jsem se naučil lidem důvěřovat, nikdo mi neublížil, konstatuje poutník Zibura
Kontakty na lidi si neberu, přijde mi poetické, když se vidíme jednou a naposledy, říká Ladislav Zibura, jehož cestopis Prázdniny v Evropě získal Cenu Hanzelky a Zikmunda.
-
Covid nám zkřížil plány, každý den jsme improvizovali, popisuje šéf expedice Tatra kolem světa 2
V Íránu jsme se probudili s nádherným výhledem na Ararat, pak jsme museli zemi rychle opustit, líčí Marek Havlíček. Příští rok bude expedice pokračovat asijskou cestou.
-
Jak se zachraňuje příroda v Mongolsku? Auto jsme utopili jen jednou, směje se lesník Tadeáš Štěrba
Lesník Tadeáš Štěrba čtyři roky zachraňoval mongolské lesy. Ty v důsledku lidské aktivity a klimatické změny postupně mizí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.
Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu


Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET
Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser