Maroko je ve čtvrtfinále světového šampionátu! V penaltovém rozstřelu nedalo šanci Španělům

7. prosinec 2022

Marocká jízda pokračuje. V osmifinále porazili Španělsko 1:0 po penaltách a postupem mezi nejlepší osmičku turnaje se postarali o historický úspěch. Zápas, ve kterém nepadl 120 minut gól, musely rozhodnout až penalty. V nich se neprosadil ani jeden španělský střelec, naopak za Maroko se trefili Sabirí, Zijach a Hakimí, kteří poslali Maročany do další fáze turnaje. V sobotu 10. prosince se ve čtvrtfinálové bitvě od 16:00 utkají s Portugalskem.

Podobnou nemohoucnost v pokutových kopech jako Španělsko předvedlo i Japonsko, které v penaltovém rozstřelu proti Chorvatsku ze čtyř pokusů proměnilo jen jeden a místo ve čtvrtfinále přenechalo právě evropskému celku. Ostatní celky to mělo varovat. Španělé před penaltovou loterií byli sebejistí, protože splnili domácí úkol, který měli zadaný koučem Luisem Enriquem.

Čtěte také

„Už před rokem na jednom z tréninkových kempů jsme hráčům řekli, že musí v tréninku v klubu odkopat alespoň tisíc penalt. Nemůžete se na ně připravovat jen když budete s národním týmem,“ přiznal trenér Španělska.

Domácí úkol sice Španělé splnili, ale v rozstřelu proti Maroku na brankáře Bunúa nevyzráli Pablo Sarabia, Carlos Soler ani zkušený Sergio Busquets, což rozhodlo o konci jednoho z gigantů na mistrovství světa.

Na šampionátu v Kataru hráči zahrávali i v součtu s rozstřely celkem třicet pokutových kopů a hned třináctkrát neproměnili. „Můžou si za to sami, protože jejich rozběhy signalizovaly všechno. V kroku k balonu ztratili razanci a prohráli si to sami,“ komentoval například porážku Japonců v penaltách proti Chorvatsku olympijský vítěz a bývalý fotbalista Ladislav Vízek.

Po úterních osmifinálových výsledcích, kdy Maroko porazilo Španělsko 1:0 po penaltách a Portugalsko přejelo Švýcarsko 6:1, jsou známí již všichni čtvrtfinalisté.

Čtvrtfinálové dvojice:

Pátek 9. prosince

  • 16:00 Chorvatsko - Brazílie
  • 20:00 Nizozemsko - Argentina

Sobota 10. prosince

  • 16:00 Maroko - Portugalsko
  • 20:00 Anglie - Francie

Všechny zápasy vysíláme na Radiožurnálu Sport v přímém přenosu. Tak si nenechte ujít nic podstatného ze světového šampionátu v Kataru.

Spustit audio

Související