Marek Dědík ze StarDance: Každá žena umí tančit

6. leden 2019

Osmé místo ve světovém žebříčku si držel tři roky – velký úspěch, ale také velká oběť rodičů. Tanečník a choreograf Marek Dědík trávil dříve víkendy na soutěžích, pak mu život změnila soutěž StarDance. Co všechno přináší tanec vedle radosti z pohybu? A čím vším by ještě mohl nebo chtěl být?

„Každá žena umí tančit, každá cítí rytmus po svém. A ve StarDance to musíme nabourat, dát tam taneční kroky, techniku, charaktery tanců, choreografii...,“ vysvětluje v rozhovoru s moderátorkou Patricií Strouhalovou.

K jeho tanečním partnerkám patřily Veronika Žilková, Jitka Schneiderová, Olga Šípková a nyní Pavla Tomicová. Jak sám říká, se všemi rád tancoval, měl čest s nimi trávit čas a poznat je nejenom z televizních obrazovek nebo filmu.

Nejraději mám tanec, který tančím doma
Marek Dědík

A jaká je jeho vysněná partnerka, se kterou by si chtěl zatančit? Třeba se Simonou Stašovou nebo Evou Holubovou. První herečka je pro něj ikonou herectví, tu druhou obdivuje ve všech filmech, které natočila.

Známý tanečník také dobře ví, že tanci je velmi blízký humor – kdo ho do tance nepřinese, příliš dlouho nevydrží, ať už jde o tanec soutěžní, sportovní nebo třeba i taneční. „Humor k tomu zkrátka patří,“ uzavírá.

Jaké tance dneska „frčí“? A umí Češi tančit polku? Poslechněte si celý rozhovor v audiu nebo přes video.