Lochkovský tunel je opět otevřen, řidiči projedou bez omezení

2. únor 2014
Zprávy

Lochkovský tunel a celá jižní část Pražského okruhu je od 9 hodin opět průjezdná. Bezpečnostní zkouška požárního systému včetně údržby tunelu skončila. Hasiči museli technologie zkontrolovat po lednovém požáru kamionu. Na žádný problém ale nenarazili. První auta projela tunelem deset minut po otevření.

„Veškeré práce byly úspěšně ukončeny, v tuto chvíli dochází k otvírání obou tunelů pro provoz. Objízdné trasy se deaktivují,“ potvrdil v devět hodin vedoucí střediska Rudná Milan Tůma.

V minulých dnech museli řidiči projíždět tunelem pouze jedním tubusem. Pravý byl uzavřen po požáru kamionu, k němuž došlo 13. ledna. Nákladní automobil vzplál kvůli technické závadě zhruba ve třech čtvrtinách tunelu.

Silničáři měli nejprve obavy, že budou tubus ve směru od dálnice D1 směrem na Plzeň opravovat měsíce. Nakonec se ukázalo, že oheň nenapáchal tak velké škody.

Na místě musela být opravena vozovka, kabely a kabelové lávky. Celkové náklady na opravu vyčíslilo Ředitelství silnic a dálnic na necelých 6 milionů korun.

Během nehody se ukázalo, že systém, který upozorňuje na nečekanou událost v tunelu, je dobře naplánovaný a propracovaný. Například na požár reaguje okamžitě.

Díky tomu byli hasiči při vzplanutí kamionu na místě za sedm minut. Dispečink vidí vše na kamerách a telefonem může informovat složky integrovaného záchranného systému.

Čidla v tunelu spouští světelný a zvukový alarm s upozorněním pro řidiče s pokyny, co mají v dané situaci dělat.

V Lochkovském tunelu brzo ráno hořel polský kamion, nikomu ze dvou členů posádky se nic nestalo
Spustit audio