Jsme Ježíškova vnoučata. Tváře Radiožurnálu opět rozdávají radost

Ježíškovo vnouče Hanka Shánělová přinesla tašku plnou knih. „Čtení vás udržuje svěží, nemohla bych bez něj být,” svěřila se seniorka

Ježíškova vnoučata plní už teď přes 8 tisíc vánočních přání. Charitativní projekt pomáhá seniorům v domovech po celé republice a přidat se můžete i vy. Třeba moderátorka Hanka Shánělová navštívila centrum pro seniory v Praze, kam přinesla dárky pro paní Marii.

„Nemůžu se dočkat vidět aktivní seniorku, která čte detektivky,“ popisovala své pocity moderátorka těsně před návštěvou domova pro seniory v pražských Štěrboholích. Paní Marii je 93 let a každý den přečte jednu knihu, a to ideálně detektivku. Pochází z jižních Čech, ale s manželem se odstěhovala do Prahy, a to kvůli práci úřednice. Strávila tu většinu života a vychovala čtyři děti.

Hanka Shánělová. Navštívila pražské centrum pro seniory

Knižní příběhy prožívá do hloubky

Moderátorka Hanka Shánělová předala paní Marii tašku plnou detektivek a sladkého – upekla labutě z odpalovaného těsta. „To ani nevíte, jak mi přijdete vhod,“ radovala se Marie z nových knih a následně prozradila, že se někdy dostávala k odhalení pachatele dřív tak, že přeskočila některé kapitoly: „Nejdřív jsem si přečetla konec… To už ale nedělám!“

A jaké místo mají knihy v jejím životě? „To čtení vás udržuje svěží. Bez čtení bych nemohla být.“ Přestože čtenářka Marie, která se narodila roku 1926, rozumí tomu, jak funguje internet a mobilní telefon, ale o audioknihách nechce vůbec slyšet. Dává radši přednost tradičnímu čtení: „Kdyby mi to někdo četl, to by mne ani nebavilo.“ U knih prý někdy i brečí a příběhy prožívá do hloubky.

O dalším plnění přání uslyšíte zítra v novém dílu seriálu. Nebo můžete zrovna přání někomu splnit – stále lze darovat, a to přímo přes webové stránky projektu Ježíškova vnoučata.

Spustit audio

Související