Jsem veterán a jsem na to zvyklý, říká Rosický. Na Euru je v dobré pohodě

12. červen 2016

Čeští fotbalisté se nemohou dočkat prvního zápasu na Euru ve Francii. Zvlášť, když turnaj už začal. Pokud se nestane nic nepředvídaného, objeví se v pondělí proti Španělsku v základní sestavě i Tomáš Rosický, kapitán české reprezentace.

„Co se týká mě osobně, všechno je v pořádku,“ říká Tomáš Rosický.

Po dlouhé době se cítí zdravý, a tak se může koncentrovat jen na fotbal. A je na něm znát, že má dobrou náladu.

Bylo to vidět i na odpovědi kapitána národního týmu na otázku španělského novináře, jestli by v budoucnu mohl hrát La Ligu.

„Je obtížné ptát se na budoucnost někoho, komu je 35 let,“ zareagoval pohotově Rosický, který po sezoně skončil v Arsenalu a své další působiště bude řešit až po mistrovství Evropy.

Na něm hrál poprvé už v roce 2000, a na současném šampionátu je tak fotbalovým veteránem.

„Jsem na to už dost zvyklý, protože už nějaké tři roky zpátky jsem byl nejstarší hráč v Arsenalu, takže tam jsem si to uvědomoval, že se to krátí,“ nedělá si těžkou hlavu Tomáš Rosický.

Čtěte také

Celou kariéru ho ale trápila zranění a třeba v této sezoně znovu prakticky nehrál. Na Euro se ale dal dohromady.

„Nemůžu říct, že si teď užívám fotbal víc než dřív. Vždycky mě bavil, to je důvod, proč jsem ho vždycky hrál a proč ho hraju i nadále, protože mě to naplňuje. Až mě jednou fotbal přestane bavit, skončím,“ říká kapitán české fotbalové reprezentace, se kterou ho čeká v pondělí první zápas na Euru proti Španělsku.

autor: mva
Spustit audio