Jsem normální zdravá holka, říká Gabriela Koukalová půl roku před olympiádou

14. srpen 2017

Přibližně půl roku mají sportovci na to, aby se co nejlépe připravili na zimní olympijské hry v Jižní Koreji. Reportéři Radiožurnálu se snaží zachytit nejen trénink, ale i další osudy sportovců. Například David Nyč začal natáčet s Gabrielou Koukalovou, a to doslova „za běhu” rok před startem her přímo v jihokorejském Pchjongčchangu.

„Buď mluvím, nebo se pohybuju, jsem v tomhle takový chlap,” říká Gabriela Koukalová, když zastavujeme po dlouhém běhu. „Mé myšlenky teď hodně směřují k olympiádě,” přiznává o chvíli později, když se vydýchává.

Ať už olympijské hry dopadnou jakkoliv, ve slovenské Kremnici bude Gabriela Koukalová vždy jedničkou. Právě tam totiž žije její teta a strýc a ke sledování Gabrieliných závodů se tu schází celá rodina.

„Když Gábina jede závod, manžel pláče a já křičím,” směje se Gabrielina teta. „Kremnica je má srdcovka, často jsem tam o prázdninách bývala několik týdnů,” vzpomíná Gabriela Koukalová.

Krása je pomíjivá

Dnes už je času méně. Kromě biatlonu má totiž Gabriela i řadu reklamních povinností v Praze. „Fotím tu v rámci plnění pro kosmetickou firmu,” vysvětluje.

„Miluju módu, fascinuje mě. Mám víc lyží než kabelek,” usmívá se Gabriela. „Krásu ale považuju za pomíjivou záležitost. O sobě si nemyslím, že jsem hubená nebo tlustá - jsem zkrátka normální zdravá holka.”

autor: David Nyč
Spustit audio