Jsem normální zdravá holka, říká Gabriela Koukalová půl roku před olympiádou

14. srpen 2017
Gabriela Koukalová

Přibližně půl roku mají sportovci na to, aby se co nejlépe připravili na zimní olympijské hry v Jižní Koreji. Reportéři Radiožurnálu se snaží zachytit nejen trénink, ale i další osudy sportovců. Například David Nyč začal natáčet s Gabrielou Koukalovou, a to doslova „za běhu” rok před startem her přímo v jihokorejském Pchjongčchangu.

„Buď mluvím, nebo se pohybuju, jsem v tomhle takový chlap,” říká Gabriela Koukalová, když zastavujeme po dlouhém běhu. „Mé myšlenky teď hodně směřují k olympiádě,” přiznává o chvíli později, když se vydýchává.

Ať už olympijské hry dopadnou jakkoliv, ve slovenské Kremnici bude Gabriela Koukalová vždy jedničkou. Právě tam totiž žije její teta a strýc a ke sledování Gabrieliných závodů se tu schází celá rodina.

„Když Gábina jede závod, manžel pláče a já křičím,” směje se Gabrielina teta. „Kremnica je má srdcovka, často jsem tam o prázdninách bývala několik týdnů,” vzpomíná Gabriela Koukalová.

Krása je pomíjivá

Dnes už je času méně. Kromě biatlonu má totiž Gabriela i řadu reklamních povinností v Praze. „Fotím tu v rámci plnění pro kosmetickou firmu,” vysvětluje.

„Miluju módu, fascinuje mě. Mám víc lyží než kabelek,” usmívá se Gabriela. „Krásu ale považuju za pomíjivou záležitost. O sobě si nemyslím, že jsem hubená nebo tlustá - jsem zkrátka normální zdravá holka.”

Spustit audio
autor: David Nyč - NEPOUŽÍVAT
  • Sport