Jiří Mádl: Film Colette je příběh lásky v těžkých podmínkách

10. září 2013
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Mádl, herec

Do kin v těchto dnech míří filmová adaptace novely Arnošta Lustiga Colette, dívka z Antverp. Hlavní roli Viliho v tomto snímku si zahrál Jiří Mádl. A právě s ním si v úterý mezi 10. a 11. hodinou povídala moderátorka Lucie Výborná. Potkal se někdy tento známý herec s Arnoštem Lustigem? A s jakými pocity četl scénář?

Film Colette vstoupí do kin a Jiří Mádl zavzpomínal na natáčení, ale také na konkurz, kterým prošel. „Když jsem dostal scénář, už jsem věděl, že budu hrát Viliho. V takové chvíli musí herec při čtení vidět sám sebe,“ popisuje s tím, že si uvědomoval, o jak velký projekt jde. „Navíc i o scénáři jsem slyšel, že je dobrý,“ dodává.

„Je to hlavně příběh lásky v těžkých podmínkách,“ shrnuje Jiří Mádl, podle kterého jsou kulisy koncentračního tábora pro diváky poutavé. I proto, že jde o poměrně nedávnou minulost. „Film je navíc zajímavý tím, jak ukazuje každodenní život v Osvětimi,“ nastiňuje.

Čtěte také

Moderátorka Lucie Výborná se Jiřího Mádla ptala také na jeho autorský film s názvem Pojedeme k moři, který bude mít premiéru v březnu 2014. „Čekám, jak to dopadne. Doufám, že to nebude trapné,“ uvažuje Jiří Mádl a zdůrazňuje, že svému snímku věnoval dva a půl roku života.

Je těžké prosadit se s vlastním scénářem? Proč nedokáže psát v Česku? A jak daboval sám sebe? I to si můžete kdykoliv připomenout při poslechu audio záznamu rozhovoru.

Záznam celého rozhovoru s Jiřím Mádlem a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout také v iRadiu.

autor: šše
Spustit audio