Ježíškova vnoučata mohou opět nadělovat. Senioři si nejvíc přejí, aby si na ně někdo vzpomněl, shodují se pečovatelky

16. listopad 2020

Linda Obrtelová je ředitelka Ústavu sociálních služeb Prahy 4 a Dagmar Dušánková už skoro dvacet let pečuje o seniory. Současná situace je pro staré lidi náročná, chybí jim kontakt s rodinou a vnoučaty. Podporujeme online komunikaci, ale osobní kontakt nic nenahradí, shodují se. Technologie jsou pro mnohé ze seniorů výzva. Jeden pán na lůžku se prostřednictvím tabletu podíval, jak vypadá místo jeho mládí. Vzpomínal u toho, co tam prožil – tyto momenty nás naplňují.

Startuje další ročník projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Na webu Ježíškova vnoučata čeká sedm tisíc přání od seniorů z celého Česka. Radost jim můžete udělat i v čase pandemie.

Jak se stát Ježíškovým vnoučetem?
Je to jednoduché. Potřebujete jen tři věci – dobré srdce, nadšení a trochu času. Je to stejné jako u Ježíška, kterým se pro tuto chvíli stanete, a věřte tomu, že na Štědrý den pod stromečkem vám bude tak nějak hezčeji, než kdy jindy.

  1. Navštívíte stránku jeziskovavnoucata.cz
  2. Vyberete si, zda chcete splnit přání nebo přispět na nákladnější dárky
  3. Zarezervujete si přání
  4. Vyberete způsob předání/zaslání

Novinkou u Ježíškových vnoučat je možnost využít služeb našeho partnera Oscar Senior, který vám umožní se přes jednoduchou aplikaci Oscar senior spojit se seniorem videohovorem.

autoři: Lucie Výborná ,

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.