Jak přežít v kybersvětě. Co by měl znát každý rodič, než vypustí dítě do digitální džungle?
Online výuka během covidu? Zabezpečení dat dětí se v Česku příliš neřešilo
Dva roky trávily děti střídavě ve škole a na online výuce. K té využívala většina škol programy jako je Zoom, Google Meet či Microsoft Teams. „Zoom o bezpečnostních opatřeních neinformoval úplně transparentně,“ upozorňuje expert na kyberbezpečnost Tomáš Flídr. Čínská vláda podle něj využívá tamní technologické firmy a bere si od nich data klientů. V případě dětí je ochrana dat zvlášť citlivá. Některé státy v Evropě školám využívání programů těchto globálních firem zakazují.
Související
-
Lockdown se na dětech podepsal. Závislost na sociálních sítích je stále častější, ukazují data
U dětí a dospívajících v Česku přibývá závislostí. Kromě alkoholu a cigaret je problémem také závislost na telefonech, tabletech a sociálních sítích.
-
Žádný mobil a tablet! Ke hraní je třeba děti pošťouchnout, říká autorka projektu Vraťme děti do hry
Jde o to vrátit děti do klasické hry, aby zkusili něco jiného než šoupat prstem po monitoru, říká autorka projektu Vraťme děti do hry Jana Hanzlíčková Špačková.
-
Panika není na místě, ne každé dítě je na internetu atakováno predátory, tvrdí poradce filmu V síti
Jak ochránit svoje dítě před útoky na internetu? Když se s ním bavíte o tom, co ho v online světě zajímá, bude ochotné se svěřit, doporučuje vedoucí projektu E-bezpečí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...