SERIÁL

5) Někteří kladenští hráči Jágrovu největší slávu nezažili, jiní byli náctiletí. Dodnes k němu vzhlíží

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaromír Jágr s dětmi v hokejovém kempu
0:00
/
0:00
Předchozí díl
Následující díl

Byly doby, kdy rozhodoval zápasy prakticky sám. Teď je Jaromír Jágr nejen v roli hokejisty, ale i majitele kladenských Rytířů. A dávno už neřeší jen střílení branek. Má před sebou extraligovou sezonu po boku lidí, kteří ho zbožňovali jako hráče v devadesátých letech, a také ty, kteří se narodili až po éře jeho dlouhých vlasů v Pittsburghu.

„Vnímám ho už od nějakých šesti let, když měli v NHL volno a on tady trénoval s Kladnem, tak jsem na něj koukal,“ vzpomíná dnes 19letý spoluhráč Jágra Šimon Jelínek. Narodil se, když měl Jágr před sebou poslední sezonu v Pittsburghu.

Na internetu si pouští ale hlavně videa ze začátků svého slavného spoluhráče. „Dával krásné góly. Tehdy měl v jedné sezóně v top 10 tři góly,“ vysvětluje Jelínek, který si pouští zpětně Jágrovy góly na internetu.

Ví, co chce, a umí dát trenérovi zpětnou vazbu

To jiný člen kladenského klubu, Jan Kregl z trenérského týmu, hrál v době Jágrovy největší slávy v žákovských kategoriích za Kladno. Ráno vstával k teletextu, aby zjistil, kolik dal Jágr gólů. Teď stojí na střídačce a na ledě před sebou sleduje dres s číslem 68.

Kotel fanoušků kladenských Rytířů

„Byl to postupný proces poznávání. Nechtěl jsem ho zklamat, když už jsem tu šanci měl, tak jsem se připravoval. Ale jak to tak bývá, realita je jiná. S Jardou je to o komunikaci: Řekne, co potřebuje a na co se máme zaměřit, ať se snažíme přijít na to, který typ tréninku by byl nejlepší. A hlavně vždycky sám řekne zpětnou vazbu - jestli se cítil nebo necítil dobře,“ popisuje asistent trenéra u kladenského áčka Jan Kregl.

Smekám před ním

Po boku Jágra se v posledních letech cítí dobře také Vít Heral, tiskový mluvčí. Byly sezony, kdy Jágr jako majitel klubu hrál za Floridu nebo za Calgary a od Kladna byl dost daleko. Až minulou sezonu strávil celou doma.

„Je skvělé, že je Jaromír tady. Je to pro mne inspirující, pocta a privilegium. A samozřejmě je to lepší, když tady Jaromír je a můžu si ho dovolit uhánět, než když je za oceánem,“ směje se.  

Smekám před ním. To, co předvedl v baráži jako hráč, to co předvádí jako majitel, to, jak se snaží inspirovat mládež, hráče i nás zaměstnance – za to jednoznačně klobouk dolů,“ chválí Herala dodává, že má štěstí, že s Jágrem může pracovat.

Související