SERIÁL

3) Fenomén Jágr bude plnit stadiony, věří vedení extraligy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaromír Jágr

Ve frontách u pokladen se kvůli němu stálo už v letech 1994, 2004, 2012, když si odskočil do extraligy během výluk NHL. Teď se Jaromír Jágr znovu vrací do nejvyšší domácí soutěže. Přestože její start kvůli zranění nestihne, českému hokeji může letos znovu výrazně prospět.

Zájemci o lístky na zápasy Kladna v různých koutech republiky už často u okének pokladen slýchali, že už je vyprodáno. Za vše mohl útočník Jaromír Jágr, který se vracel do extraligy. Padaly rekordy v počtu prodaných vstupenek.

Plné stadiony znamenají velké zisky

Dnes je Jaromír Jágr starší, už nebruslí tak rychle jako dřív a je také častěji zraněný. Ale podle ředitele extraligy Josefa Řezníčka by mohli prodejci vstupenek znovu doufat, že bude neustále vyprodáno: „Myslím, že je to úžasná věc. Možná si někdo může myslet, že Jarda Jágr tu loni byl a už to nikoho nezajímá. Jarda je fenomén. Nevím, jak na marketingovém poli, ale co se týká diváckého zájmu, jsem přesvědčený o tom, že Jaromír bude plnit stadiony.“

Pokud jde o vyprodané stadiony, nejen že zápasy v takových kulisách lépe vypadají, vstupenky na extraligu jsou poměrně drahé, a pokud se alespoň párkrát za sezonu podaří vyprodat halu do posledního místa, klubová vedení se mohou těšit na velké zisky.

Značka Jágr prospívá hlavně Kladnu

Nabízí se také otázka, jak může český hokej naložit s přítomností hvězdy na extraligových kluzištích, co se týče marketingu. „Jsme samozřejmě rádi, když máme v jednom z klubů takovou legendu, jako je Jarda Jágr. Na druhou stranu, upřímně řečeno, žádný větší skok nečekám,“ krotí milionové vyhlídky spojené se značkou Jágr Jana Obermajerová z agentury BPA, marketingového partnera nejvyšší soutěže.

Jaromír Jágr při utkání v Přerově

 „Domnívám se, že je to hlavně v rovině jeho osobnostních práv, aby se spojil s nějakou významnou značkou a byl jejich tváří. V tom vidím určitě velký potenciál,“ dodávás tím, že v tomto ohledu může Jaromír Jágr prospět v první řadě svému Kladnu.

Pokud mu má i v pokročilejším věku pomoci přímo na ledě jako hráč, jako třeba v roce 2012, pak mu ale musí držet zdraví. Páteční start extraligové sezony v Třinci bohužel kvůli zranění nestihne.

Související