SERIÁL

2) Nejlepší Evropan NHL se vrací do extraligy. Do Kladna se sjíždějí fanoušci z celého světa

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kladenský hokejový klub, který patří Jaromíru Jágrovi (uprostřed) dostane od města mimořádný příspěvek dva miliony korun

Přesně před třiceti lety začala extraligová sezóna, kterou odehrál Jaromír Jágr kompletně v dresu Kladna. Teď se hokejoví fanoušci, a to nejen středočeského celku, těší z návratu nejlepšího Evropana historie NHL. Jaromír Jágr zase vyprodává hokejové arény.

„Chodím na každý zápas, takže pro mě to takový tahák není. Chodil bych, i kdyby Jaromír nehrál, ale spousta lidí chodí kvůli němu,“ vystihuje fanoušek Jaroslav, co bude největším lákadlem sezóny pro kladenské fanoušky. Euforie před startem dalšího ročníku extraligy ale není pouze z Jaromíra Jágra.

Jaromír Jágr v této sezóně oslaví už osmačtyřicáté narozeniny. „Jak vidět, tak v rukách to pořád má. I když už je pomalejší, pořád má velkou sílu v rukách,“ přidává svůj postřeh další z fanoušků Rudolf. Vidět sílu v rukou Jaromíra Jágra nebudou chtít jen kladenští fanoušci. Do klubu jen krátce po postupu Rytířů začaly chodit dotazy na vstupenky na extraligovou sezónu.

Hlad po vstupenkách

„Byli jsme doslova bombardováni ze všech stran, kde jsou permanentky. Hlad po permicích a vstupenkách je větší než v minulých letech. Jaromír Jágr je hlavním tahounem a jezdí sem za nám lidi ze všech koutů republiky i světa. Potkáte tu Kanaďany, Japonce, Němce, Švýcary... Pro lidi, které hokej zajímá, je Jaromír Jágr pojem, usmívá se mluvčí kladenských Rytířů Vít Heral.

Zájmu odpovídá i cena permanentek. Ty nejlevnější na stání pořídíte za 2900 korun, ty nejdražsí na šestadvacet domácích zápasů základní části vyjdou na 5900 korun. „Čekal jsem, že budou o něco levnější, ale nedá se nic dělat. Je to Jarda, je to extraliga, uvidíme,“ je smířený s vyšší cenou permanentek Ondřej, který tu svou poprvé využije 15. září, kdy Kladno přivítá Hradec Králové.

Související