Hudba pro mě vždy byla sen, přiznává lékař a perkusista Imran Zangi. Syn Filip mu teď daroval vlastní album
Hosty jsou Imran a Filip Zangiovi, otec a syn, lékař a muzikant. Byť jsou Vánoce, ten nejkrásnější dárek získal Imran od svého syna k 60. narozeninám. „Táta se přes 40 let věnuje hudbě, zatím ale nemá vlastní album. Tak jsem se rozhodl mu takové album věnovat – s tím, že vše zařídím, obstarám muzikanty a táta si tam jen zahraje. Je to album postavené na perkusích,“ usmívá se syn Filip.
Jak jste reagoval, když jste se dozvěděl, jaký dárek dostanete?
Imran: Já jsem to měl napsané v dopise a přiznám se, že jsem během čtení začal slzet.
Jaké to je, nechat se dokumentovat vlastním synem? Protože v tom je ten vtip, vy jste toho, Filipe, zároveň využil pro svoji ročníkovou práci na filmové škole...
Filip: Udělal jsem z toho dokumentární film. Ta deska vznikla v časovém limitu. My jsme si řekli, že to zvládneme za týden. To znamená, že jsme dva dny vymýšleli skladby, dva dny jsme zkoušeli a tři dny se skladby nahrávaly. Film to dokumentuje.
Vy jste si, Filipe, na desce s tátou i zahrál na bicí. Jak to funguje, když spolu hrajete, táta omládne?
Imran: Přesně tak. Připomíná mi to mé začátky, já začínal v 25 letech jako samouk-perkusista. S Fílou hraju strašně rád, i z hudebních důvodů. U nás jsou asi tři bubeníci, s nimiž se mi hraje dobře, a Fíla je jeden z nich.
Celý rozhovor s Imranem a Filipem Zangiovými si můžete poslechnout ze záznamu.
Související
-
Medicína, nebo hudba? Imran Musa Zangi si vybral to první. „Sláva je obláček na nebi“
Oční lékař, perkusionista krasobruslař, vzpěrač a malíř. To není pět různých osob, ale jedna. Je íránsko-iráckého původu a jmenuje se Imran Musa Zangi.
-
Dokumentarista Zangi: Natočit film bez podpory je v Česku téměř nemožné
Studoval střihovou skladbu na Filmové fakultě Akademie múzických umění, zakotvil ale na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Filmař Zangi vysvětluje, jaký je problém současného dokumentu.
-
Hra na perkuse je nakažlivá a přináší celoživotní závislost, říká Jakub Kupčík
Je vynikajícím hráčem, ale taky skvělým pedagogem, fotografem i popularizátorem hry na nejrůznější bicí nástroje.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.