Filmový iŽurnál

7. červenec 2002
iŽurnál

Internetový magazín bude tentokrát jak jinak než o hercích. Karlovarský filmový festival se totiž nedá ignorovat a tak i zpravodajský server Českého rozhlasu připravuje speciální přílohu o dění v Karlových Varech.

Stejně jako minulý rok bude Radiožurnál vysílat i z mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. A stejně jako minulý rok se s tématy z vysílání Filmžurnálu setkávat i na našich internetových stránkách. Co všechno na nich uvidíte, jsme se ptala Honzy Rosenauera, webmastera našich webů.

Když jsem hledala toho správného adepta, který by pohovořil o vzniku a smyslu svých stránek, osud mi nahrál web Vladimíra Hrona, na které byl i telefon na jeho manažera. Výběr jeho stránek ale zase taková náhoda nebyla. Hronovy stránky jsou totiž pečlivě udržované a také velice dobře naprogramované, takže nebudou zlobit ani fanouška připojeného na modemu.

Z celých stránek ale můžete mít pocit, že jsou vlastně obchodní. Proto jsem se ptala, čím jsou ty stránky víc - zda nabídkou na vystoupení, anebo fanouškovským webem?

Ale kdo s tím přišel? Kdo chtěl stránky?

Ale nebudeme jen u stránek Vladimíra Hrona, nebojte - pokud fandíte herečkám, tak Jitka Schneiderová má velmi vydařené stránky na jitka.schneiderova.cz. Čeká vás k dokonalosti dovedená klasika: životopis, vyjmenování filmů a inscenací, kde Jitka Schneiderová hrála a fotky z nich. Kateřina Hrachovcová - - přidala deníček se vzkazy a aktualitami.

Když už budete hledat nějaké české celebrity, doporučujeme stránky www.celebrity.cz. Najdete tam totiž informace i o těch hvězdách, které vlastními stránkami nedisponují - jako třeba Pavel Nový -případně se třeba datem narození nechlubí :-))

Jako třeba Kateřina Brožová. Na www.katerinabrozova.cz hledejte ukázky z filmů, kde účinkovala, pořady, které moderovala, videoukázky z její práce, samozřejmě fotogalerii. Písničky tu dokonce najdete celé.

A jak by měly takové stránky herce - celebrity vypadat? Pokud mají být pro fanoušky, tak by to chtělo hodně fotek, ukázky z písniček, nějaký chat nebo možnost se na něco zeptat. Možná i kontaktní e-mail. I na webu Vladimíra Hrona byly ze začátku jen informace.

Martin Dejdar není se svými stránkami nijak pozadu - www.martindejdar.com. Jen je škoda, že se o stránky zřejmě nikdo nestará. Takže seznam filmů, šou a televizních pořadů končí rokem 2001.

Pokud rádi dalšího baviče - Petra Novotného - zajděte na www.petr-novotny.cz a rovnou zamiřte do Klubu dobré pohody. Tam najdete spoustu receptů, fejetony syna Novotného.

Představte si, že internetové stránky má i Pavel Zedníček www.pavelzednicek.cz! Jeho web nijak nevybočuje ze zajetých kolejí: Životopis, televizní, filmová a divadelní produkce, pokud ale chcete nejaké čerstvé informace, vůbec nehledejte, poslední aktualizace proběhla před rokem.

To kamarád Pavla Zedníčka valašský král Bolek Polívka je na tom mnohem lépe. Jeho stránky nejen že oplývají aktuálností, ale také se z nich dají poslat pohlednice a najdete tu třeba archiv osobností, které byly v Manéži od roku 1987.

Stránky Vladimíra Hrona udivují třeba tím, že na nich najdete ukázky z představení. Nebojí se, že někomu se ty vtípky ohrají?

Většina lidí chodí na film až po reklamách, někoho ale tyhle upoutávky baví - právě ten určitě založil stránky na adrese www.film.com. Autoři webu se starají velmi pečlivě, a tak si můžete pustit ukázky i z těch nejčerstvějších amerických filmů, které u nás poběží ne dřív než za půl roku. Nemusíte se ale spokojit jen s filmy, najdete tu i videoklipy a rádio.

Minule jsme se vás ptali, jaké jméno má v občance zpěvačka Anna K. - správná odpověď zněla Luciana Krecarová. Správně odpověděl Radek Berka z Ústí nad Labem - ten získává 2 poukazy na kurz používání internetu v Centrech internetu, jméno Luciana Krecarová napsal i Karel Jedlička z Plzně - k tomu putuje tričko od společnosti Intel.

Tentokrát hrajeme o knížku a předplatné časopisu z dílny nakladatelství Computer Press. Pokud víte, jak se v originále jmenuje film, který bude karlovarský festival zakončovat, britsko-americký snímek Jak na věc. Odpověď najdete určitě na stránkách festivalu -www.mffkv.cz . Své odpovědi můžete posílat na e-mailovou adresu pořadu izurnal@rozhlas.cz.

Příští téma: rádia na internetu

autor: ark
Spustit audio