Fenomén Zátopek

Herci filmu Zátopek prošli před natáčením tvrdým tréninkem. „Oštěp mi přišel do života,“ říká Martha Issová

Předchozí díl
Následující díl

Na své role ve snímku Zátopek trénovali několik měsíců. Aby herec Václav Neužil zahrál správně legendárního olympijského atleta, musel si vypracovat lýtka i techniku běhu. Herečka Martha Issová se zase učila házet oštěpem u trenéra například Barbory Špotákové. „Jsem šťastná, že mi díky filmu Zátopek přišel oštěp do života. A s ním i celá parta lidí, kteří mi s tím pomáhali,“ vysvětluje herečka, která ve filmu hraje Danu Zátopkovou.

Jubilejní 55. ročník MFF Karlovy Vary letos zahájí premiéra filmu Davida Ondříčka, který sleduje životní příběh Emila Zátopka a jeho ženy Dany. Jedním z klíčových okamžiků filmu je právě letní olympiáda v Helsinkách 1952.

autoři: Martin Hrnčíř , prh
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová