Existuje ještě další nahrávka s Babišem. Záznamy jsou nejméně ze tří schůzek

5. květen 2017

Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš podal trestní oznámení kvůli záznamům nahrávek svých rozhovorů, které se tento týden objevily na internetu. V rozhovoru pro Český rozhlas se označil za oběť komplotu tradičních politických stran. Autenticitu nahrávek odmítá.

Sto padesát pět novinářů Mladé fronty DNES a iDnes.cz se ve společném prohlášení distancovalo od chování bývalého kolegy Marka Přibila, který se podle zveřejněných nahrávek s faktickým vlastníkem vydavatelství Mafra Andrejem Babišem domlouval na zveřejnění informací o jeho politických protivnících.

„V tuto chvíli můžeme potvrdit, že nahrávky jsou autentické,” říká reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa, který po původu nahrávek pátral. „Na každé z nich se objevují vždy dva lidé: jedním je Andrej Babiš, druhým novinář Marek Přibil.”

Čtěte také

Podle informací Janka Kroupy mezi nimi došlo minimálně ke třem schůzkám. „S pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme říct, že nahrávky pořídil právě Marek Přibil. Proč to udělal, zatím nevíme.”

Marek Přibil prý nahrávky a veškerý svůj postup konzultuje s bývalým policistou s kontakty na velmi vlivné osobnosti z českého byznysu.

„Už nyní víme, co obsahuje další nahrávka, která má uniknout: debatu o tom, že lidé kolem Penty připravují kompro na Andreje Babiše.” Kompromitující materiály se prý mají týkat údajné spolupráce Andreje Babiše s KGB.

autoři: als , jk
Spustit audio