Dostat se mezi fotbalovou smetánku je čím dál těžší. Liga mistrů je za odměnu, myslí si Kolář
Hostem Davida Novotného ve sportovní talkshow Na place je bývalý fotbalista Daniel Kolář. Jak se k fotbalu dostal? Jak vzpomíná na své začátky v prvním mužstvu Sparty Praha? A proč se jeho přestup do Plzně uskutečnil až poslední den přstupového období? Poslechněte si celý rozhovor!
Poslechněte si celý rozhovor s bývalým fotbalistou Danielem Kolářem
Dane, ty jsi část kariéry působil v Plzni, kde se vám tenkrát dost dařilo.
Bylo to nádherné, všichni jsme si to užívali, ale s jídlem rostla chuť. Jakmile jsme se probojovali do první Ligy mistrů, tak každý automaticky očekával, že tam budeme další roky. My jsme ale zjistili, že rok od roku je těžší se tam dostat a že nejsme jediní, kteří se tam snaží dostat.
Čtěte také
Kluby okolo navíc mají dobré hráče i více financí. Dostat se do Ligy mistrů bude teď čím dál těžší. Dostat se mezi fotbalovou smetánku je za odměnu a měli bychom si toho vážit. Myslím si, že my to doceňujeme až teď.
Proto si myslím, že vznikla Evropská konferenční liga. Já fandím Spartě a najednou nemám ambici, aby hrála Ligu mistrů, protože si říkám, proč bychom měli jezdit na PSG a dostat 5:0. Navíc nemusí být tlak jen na tu Ligu mistrů.
Samozřejmě je tlak, protože je tam nejvíce peněz a každý chce vydělat.
Jenže tam máš i peníze za získané body a když to propočítáš, tak těžko říct, co je lepší.
Hráč, který vyhraje tři zápasy v Konferenční lize, má daleko větší sebevědomí a dokáže se poměřit s evropským soupeřem. Nemusí to být TOP tým ze Španělska, ale je to evropský soupeř, který ti nastaví zrcadlo. Pro hráče jsou to zkušenosti k nezaplacení. Doufám, že co nejvíce týmů bude hrát poháry.
Jak vzpomíná na trenéra Pavla Vrbu? A jak vypadal jeho první den v plzeňském klubu? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Na Franze Straku vzpomínám moc rád. Tréninky a oslavy s ním byly dobré, popisuje bývalý fotbalista
„V Mostu jsem neznal nikoho a byla to pro mě velká škola. Ten rok ve druhé lize mi dal strašně moc,“ vzpomíná Jan Svátek.
-
Prvních šest měsíců v Liverpoolu byla řehole. Měl jsem nadváhu a byl jsem pomalý, přiznává Baroš
„Naštěstí jsem tam měl Patrika Bergera s Vláďou Šmicerem, kteří mi pomohli. Tréninkový proces a všechno bylo úplně o něčem jiném,“ vzpomíná Milan Baroš.
-
Některým spoluhráčům bych mohl být otcem. Fotbal si zatím ale užívám, říká fotbalista Matějovský
„Musím se smát, když přijdu do kabiny a vidím tam kolem sebe ty kloučky. V podstatě se nemůžu ani zlobit, když mi někdo říká dědku,“ popisuje Marek Matějovský.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.