Chceme, aby byl pojem raná péče stejně známý jako mateřská škola, přeje si ředitelka organizace EDA
Když se rodičům narodí dítě s postižením, zažívají nejkrizovější okamžiky života. Raná péče je tímto obdobím provází a nabízí možnosti podpory. Naším cílem je posílit kompetenci rodičů, aby byli samostatní do dalšího života, vysvětluje ředitelka organizace rané péče EDA Petra Mžourková. Přestože fungujeme už třicet let, stále se o nás dost neví. Chtěli bychom mít spolehlivé státní peníze, každoroční nejistota je ubíjející, dodává.
Cílem rané péče je, aby dítě mohlo zůstat doma a rodiny mohly prožívat běžný a radostný život, vysvětluje Petra Mžourková z organizace EDA
Související
-
Raná péče se v Česku dostane pouze k třetině z těch, kdo na ni mají nárok, upozorňuje Jitka Barlová
Právě začíná týden rané péče. „Už po jedenácté se snažíme dát vědět, že tady podobná sociální služba je a pro koho je určená,“ vysvětluje Jitka Barlová.
-
Střediska rané péče pomáhají postiženým dětem i jejich rodičům
Pomáhají rodinám s hendikepovanými dětmi přímo v jejich domovech. Zajistí rehabilitaci, půjčí pomůcky a hračky, pomohou s výběrem školy. To všechno a navíc zdarma n...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.