Čeští fotbalisté s Dány propadli. Napraví si reputaci v Arménii?

1. leden 2017
02453073.jpeg

Kvalifikace na mistrovství světa 2014 se pro české fotbalisty mění v neřešitelnou hádanku. V pátek 22. března prohrál národní tým s Dánskem 0:3, když se v podstatě nedostal ke gólové šanci. Napraví si reputaci v utkání s Arménií? Radiožurnál bude 26. března u toho!

Úvodní domácí utkání jarní části kvalifikace na světový šampionát, které se hrálo na stadiónu v Olomouci od 20.30 hodin, okomentoval Jan Kaliba spolu s Jaroslavem Plašilem. Radiožurnál odvysílal celý zápas v přímém přenosu a nabídl posluchačům také první reakce hráčů i trenéra po zápase, ohlasy na výkon našeho týmu i hodnocení celého duelu.

To nebylo právě příznivé. Po prohře 0:3 totiž v tabulce kvalifikační skupiny spadla Česká republika až na čtvrté místo. Aby ještě Češi mohli o postup na světový šampionát reálně bojovat, musí v Arménii zvítězit.

Ze zápasu v Arménii, kde se 26. března začíná už v 17 hodin, se ozve posluchačům Jan Kaliba. Přímý přenos druhého poločasu začíná na Radiožurnálu deset minut po 18. hodině.

Posluchači budou asi nejvíce zvědaví na to, kolik prostoru dá trenér Bílek hráčům, kteří si řekli o místo v národním týmu ve vydařených přípravných zápasech proti Slovensku a Turecku.

„Výrazně se sebe upozornili například Dočkal nebo Krejčí. Také obsazení pozice útočníka bude zajímavé, trenér Bílek věřil v kvalifikaci zatím Pekhartovi, ale jeho pozice už tak dominantní není,“ myslí si Jan Kaliba.

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je trenér Michal Bílek

V Arménii se rozhodne

Ještě před zápasem s Dány uvažoval reportér Jan Kaliba takto: Češi mohou mít paradoxně více problémů v Arménii než doma s Dánskem. „Dánský tým je oslabený o některé opory, kvalifikace ho nezastihla v ideálním rozpoložení. Arméni hrají v ruských a ukrajinských klubech a mají kvalitní hráče. V minulé kvalifikaci dvakrát vysoko porazili Slováky a do poslední chvíle hráli o postup na EURO 2012.“

Ukáže se jeho předpověď jako mylná? A dokáže se česká reprezentace pod vedením Michala Bílka vzchopit k výkonu, který ji vymrští zpět do hry o postup na fotbalové MS? Dozvíte se to s Radiožurnálem!

V pořadí 20. fotbalové mistrovství světa v Brazílii začne 12. června a skončí 13. července 2014. Závěrečného turnaje se zúčastní 32 národních týmů. O 31 míst se bojuje v kvalifikaci, pouze Brazílie má účast jako pořádající země zajištěnou předem.

Vysílání ČRo Radiožurnálu si můžete naladit na síti VKV/FM vysílačů po celé České republice a na dlouhé vlně 270 kHz. Poslouchat nás můžete i přes internet, pomocí DVB-S přijímače (satelit Astra 3A) a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu.

mapa vysílačů Radiožurnálu (VKV a DVB-T)

Záznamy vybraných pořadů Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu. Pro automatické ukládání záznamů oblíbených pořadů do svého počítače nebo mp3 přehrávače můžete využít službu Podcast.

Spustit audio
autoři: Andrea Skalická, Alžběta Švarcová