O pořadu Bruselské chlebíčky

Jak se Česku daří reparát v čele Evropy? Bruselské chlebíčky jsou autorským podcastem Českého rozhlasu. S nadhledem se každý týden díváme do kuchyně českého předsednictví v Evropské unii a servírujeme vám přehlednou formou ty nejdůležitější události okořeněné pikantnostmi ze zákulisí. Chlebíčky pro vás připravují Viktor Daněk, Zdeňka Trachtová, Filip Nerad a jejich hosté.

Máte postřehy, tipy nebo připomínky? Napište nám na bruselske.chlebicky@rozhlas.cz

Každé pondělí ráno rozebíráme jedno důležité téma, které právě zaměstnává české diplomaty a politiky v Bruselu, Lucemburku nebo Štrasburku a o kterém byste měli vědět. Jak Evropská unie ve skutečnosti funguje? Kdo má na rozhodování největší vliv? Jak se historicky druhému českému předsednictví daří a co českou reprezentaci v Bruselu v nejbližších dnech čeká? Mluvíme s klíčovými aktéry a přidáváme kontext okořeněný zajímavostmi a pikantnostmi ze zákulisí.

O autorech

Bruselské chlebíčky pro vás připravují stálý zpravodaj při EU Viktor Daněk a politická reportérka Zdeňka Trachtová. Nebudou chybět u žádné z důležitých akcí českého předsednictví v Bruselu ani v České republice. Do podcastu si zvou hosty, kteří k dění v Bruselu mají co říct a neberou se u toho zase tolik vážně. Editorem podcastu je analytik pro EU a vedoucí zahraniční redakce Filip Nerad.

Máte postřehy, tipy nebo připomínky? Dozvěděli jste se něco zajímavého nebo vám naopak něco podstatného chybělo? Napište nám na bruselske.chlebicky@rozhlas.cz, autory podcastu najdete také na Twitteru @ViktorDanek_, @ZdenTra a @FilipNerad

Zdeňka Trachtová a viktor Daněk, vaši průvodci českým předsednictvím EU na Radiožurnálu

Pořad připravují

Další pořady