Bitva o Donbas: Ve městě Kremina zůstávají civilisté, které se nedaří evakuovat, informuje reportérka

Na Ukrajině podle Kyjeva začala druhá fáze ruské invaze. Výbuchy jsou slyšet od severní fronty až na jih. Na západě Ukrajiny ve Lvově ruské rakety poprvé zabíjely civilisty. Ve městě Kremina v Luhanské oblasti se odehrávají boje přímo v ulicích. „Zůstávají v něm věznění civilisté, které se nedaří evakuovat. Tento týden se ještě žádné humanitární koridory z měst na východní frontě ani z obklíčeného Mariupolu dohodnout nepodařilo,“ říká reportérka Jana Karasová. 

Jaká je situace přímo v Kyjevě a v dalších ukrajinských městech? Poslechněte si celý rozhovor se zvláštní zpravodajkou Českého rozhlasu nebo si pusťte záznam ranního speciálu věnovaného vývoji války na Ukrajině.

autoři: Jiří Chum , agf
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.