Beatles intimně. Peter Jackson použil nezveřejněné videonahrávky a natočil třídílný dokument s překvapivým závěrem

Dokumentární seriál s názvem Get Back! pro streamovací platformu Disney+ ho připravil oscarový režisér a tvůrce Pána prstenů Peter Jackson. Autentické videonahrávky přenesou diváky do nahrávacího studia kapely Beatles a taky do ledna roku 1969. Dvojice John Lennon a Paul McCartney právě dokončila text k nové písni Get Back a společně s Ringo Starrem a Georgem Harrisonem ji začínají nahrávat. Zvládli to za dva dny.

Nový dokument fanouškům ukáže, jak vznikaly písně Beatles i to, že někteří členové byli perfekcionisti, a dokud něco nebylo podle jejich představ, nahrávalo se stále dokola.  

Oscarový režisér Peter Jackson, který stojí třeba za trilogií Pán prstenů, čerpal z dosud nikdy nezveřejněných videonahrávek a zvukových záznamů, které se nahrály nejen ve slavném studiu Abbey Road. V dokumentu se objeví i legendární koncert Beatles z 30. ledna 1969, který kapela odehrála na střeše jejich vlastní vydavatelské společnosti Apple Corps.

Novýídílný dokument fanouškům ukáže nejen to, jaká byla mezi slavnými liverpoolskými brouky před rozpadem atmosféra. Má také hlavně vyvrátit mýty o tom, že konec jedné z nejikoničtějších kapel historie byl plný zášti a nenávisti – jak to částečně ukazuje i dokument Let It Be z roku 1970.

autoři: Jiří Štefl ,
Spustit audio

Související