Balaš ministrem školství? Na funkci není připravený, problémy chytá narychlo z médií, říká šéf EDUin

27. červen 2022

Hnutí STAN oznámilo kandidáta na nového ministra školství. Starostové a nezávislí na uvolněný post po Petru Gazdíkovi vybrali svého poslance, ústavního právníka a vysokoškolského profesora Vladimíra Balaše. Výběr ministra ale kritizuje informační centrum o vzdělávání EDUin. „Bylo potřeba instalovat někoho, kdo se v problémech orientuje a kdo se na pozici systematicky připravoval, případně ji vykonával dříve,“ říká programový ředitel Miroslav Hřebecký.

Jak se staví ke skeptickému pohledu na svoji odbornou erudici pro vedení resortu školství, se kandidáta na ministra Vladimíra Balaše zeptá Tomáš Pancíř v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu. Poslechněte si rozhovor po zprávách v 17 hodin.

autoři: Jiří Chum , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.