Bába z ledu? Název se mi líbil. Je to film o vztazích, svobodě, rodině i rodičovství, říká Zuzana Kronerová

21. únor 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zuzana Kronerová

Proč se musela kvůli své práci začít otužovat? Jak hodně mluví režisérům do jejich práce? A radila se o herectví se svým tatínkem legendárním slovenským hercem Jozefem Kronerem?

Už jsem byla natrénovaná. Vždycky jsem byla spíš zimomřivá. „Když mělo moře méně než 25, tak jsem se do moře zdráhala vlézt. Jsme úplný opak toho, co se ze mě stalo kvůli tomuhle filmu,“ říká slavná slovenská herečka.


Nejlepší vztahy se svými dětmi i vnoučaty budeme mít tehdy, když se sami budeme mít rádi.Zuzana Kronerová

„Název Bába z ledu se mi líbil. S češtinou jsem vyrůstala od dětství, moje nejzamilovanější knížka byla František Hrubín, O Květušce a babě Zimici, O Květušce a její zahrádce... Česky jsem vždycky četla,“ říká herečka o svém vztahu k Česku. Ostatně zde točí 90 % svých profesionálních filmů.

Proč se musel přeložit do slovenštiny? „Abychom byli korektní, u nás je Jazykový zákon, naštěstí se nedodržuje, takže u nás zní všude čeština. Český dabing, české filmy... Proč v českých médiích zaznívá tak málo slovenština?“ ptá se smíchem.

autor: jaw
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.