Znamení: Blíženec
Co dělám v rozhlase: Momentálně rozhlasu fandím externě z rodičovské. Po očku sleduju práci kolegů z Mezinárodního oddělení a ze Zpravodajství, ale nejen jejich. Nikdy to mimo chodby rádia dlouho nevydržím a pouštím se do nových věcí, nejnověji do publikace příspěvků Zápisníku zahraničních zpravodajů a pořadu Experiment na web.
Před rozhlasem: Studium politologie, mezinárodních vztahů, studijní a/nebo pracovní pobyty v zahraničí (Spojené státy, Estonsko, Rusko), to tak nějak v kostce. Ale „před rozhlasem“ – to už je pěkná řádka let.
Co mě baví: Dobrá kniha nebo zajímavý film, obojí nejlépe v originále, sport aktivně i pasivně, a k tomu/nebo i bez toho milá společnost.
Co mě nejvíc dostane: Velkorysost.
Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?) Netuším. Ale kdyby něco, tak to rychle zase přebije jiné téma.
Všechny články
-
Alfons Åbergi není žádný superhrdina, ale obyčejný běžný kluk. Nejen švédské děti ho přitom milují
Dostat se do svých oblíbených knih, to je snem snad každého dítěte. Trochu se to může podařit švédským dětem z Göteborgu, zajdou do kulturního centra Alfonse Åbergiho,
-
Saru Bernhardt na svých plakátech Věčně zpodobnil Alfons Mucha. Slavná herečka byla žena mnoha tváří
Sto let od úmrtí jedné z největších pařížských umělkyň přelomu si připomínají ve Francii. Slavnou divu, herečku Saru Bernhardtovou proslavily i plakáty Alfonse Muchy.
-
Virtuální realita pomáhá léčit závratě. Lékaři v Motole ji pouštějí lidem po operaci mozku
Lidem se závratěmi a poruchami rovnováhy pomáhá virtuální realita. Lékaři z Fakultní nemocnice v Motole vyvinuli speciální rehabilitační systém pro lidi po operacích mozku.
-
Stoletý Rozhlas se dívá do budoucnosti a zavazuje se k udržitelnosti, snaží se o ni různě
Český rozhlas se k udržitelnosti zavazuje i takzvanou Strategií 27, která vede mimo jiné ke snižování emisí, úspoře energií a technologiím šetrnějším k životnímu prostředí.
-
Denní program už rádio lidem rýsovat nebude. Doba i technologie nahrávají spíše „on demand“ poslechu
V budoucnu budou lidé zřejmě poslouchat Český rozhlas, aniž by tušili, že poslouchají právě veřejnoprávní rádio. Přitom dlouhá léta svými pořady mnohým utvářel denní režim.
-
Na kopci na východě Polska je les křížů. Nosí je sem poutníci od doby epidemie cholery nedaleko
Na jihu polského Podlaska před třemi sty lety vzniklo poutní místo, Grabarka. Dodnes je centrem pravoslavné církve v zemi. Jsou u něj dva kostely, klášter a les křížů.
-
Na Tchaj-wanu pečlivě rozlišujte, do kterého zelí a bůčku se zakousnete, hrozí vylámání zubů
Vepřové se zelím je oblíbený pokrm i jinde než v Česku, třeba i na Tchaj-wanu. A právě tam je mají i muzeu. Vypadají k nakousnutí, ale vylámali byste si na nich zuby.
-
Simultánně překládá do více než 40 jazyků. Systém ELITR českých vědců se zlepšuje a učí nové věci
Simultánní překlad do více než 40 jazyků umí systém ELITR, evropský on-line překladatel, u jehož zrodu stáli odborníci z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.
-
Přišel jednou pomáhat ze školy a už neodešel. Nejlepší francouzský sýrař živnost svým dětem nepředá
V centru Annecy najdete obchod, ve kterém už přes 150 let prodávají sýry. Vede ho Pierre Gay, který obchod zdědil po tátovi a dědovi. Patří mezi nejlepší sýraře ve Francii.
-
„Měli bychom zpomalit, vesmír se stává přecpaným,“ říká Chris Impey, profesor astronomie
O astronomii přednáší budhistickým mnichům a ve volném čase čte sci-fi romány. To je popularizátor vědy a astronomie profesor Chris Impey, hvězda festivalu AFO v Olomouci.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »