Znamení: Blíženec
Co dělám v rozhlase: Momentálně rozhlasu fandím externě z rodičovské. Po očku sleduju práci kolegů z Mezinárodního oddělení a ze Zpravodajství, ale nejen jejich. Nikdy to mimo chodby rádia dlouho nevydržím a pouštím se do nových věcí, nejnověji do publikace příspěvků Zápisníku zahraničních zpravodajů a pořadu Experiment na web.
Před rozhlasem: Studium politologie, mezinárodních vztahů, studijní a/nebo pracovní pobyty v zahraničí (Spojené státy, Estonsko, Rusko), to tak nějak v kostce. Ale „před rozhlasem“ – to už je pěkná řádka let.
Co mě baví: Dobrá kniha nebo zajímavý film, obojí nejlépe v originále, sport aktivně i pasivně, a k tomu/nebo i bez toho milá společnost.
Co mě nejvíc dostane: Velkorysost.
Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?) Netuším. Ale kdyby něco, tak to rychle zase přebije jiné téma.
Všechny články
-
Rozluštili kódování Enigmy už před válkou, pomohli spojencům, ale jejich jména moc známá nejsou
Na rozluštění kódování Enigmy, německého šifrovacího stroje, se podílela i trojice polských kryptoanalytiků. Jejich osud připomíná Centrum šifer Enigmy v Poznani.
-
Na detailech záleží! Pekař nejlepších baget v Paříži je peče i s ohledem na počasí
Upéct nejlepší bagetu v Paříži znamená důsledně dbát na detaily. Třeba na počasí. I podle toho se totiž francouzští pekaři rozhodují, jak dlouho těsto nechají v troubě.
-
Novinky po volbě prezidenta bude zpracovávat i robotická novinařina. Potrápit ji dokáže čeština
Některé zprávy o sčítání hlasů po volbě prezidenta možná budou pocházet od robota. Česká tisková kancelář totiž opět použije systém automaticky generovaného textu.
-
Bývalý šlechtický statek v polských Krkonoších nabízí úkryt před deštěm a interaktivní procházku
I během nepříznivého počasí se dá s přírodou Krkonoš seznámit na bývalém šlechtickém statku ve vsi Bukowiec na polské straně hor. Mají tam expozici s názvem Tajemný les.
-
Dřív očista těla, pak pastva pro ducha. Městské lázně v Roubaix slouží jako dům umění a designu
Ve Francii můžete zajít do bazénu obdivovat skvosty výtvarného umění. V severofrancouzském městě Roubaix totiž vytvořili městské muzeum v bývalé budově městských lázní.
-
EMBL měla zabránit odlivu mozků z Evropy. Dnes razí hlavně princip otevřené vědy
Evropská laboratoř molekulární biologie poskytuje vědcům špičkovou techniku a zázemí. Pro biology je podobně důležitá jako pro fyziky CERN. V čele EMBL je Edith Heardová.
-
Pivo na Ukrajině nepřestává český sládek vařit ani během války. Připravuje i speciály
České pivo má ve světě dobrý zvuk. Čeští sládci tuto tradici úspěšně prosazují i v zahraničí a nic jim v tom nedokáže zabránit, ani ruská invaze na Ukrajinu.
-
Zlínské vědce napadlo využít nedopalky. Nanovlákna z nich zachycují hormony v odpadních vodách
Vědci ze zlínské Univerzity Tomáše Bati v Centru polymerních systémů vyvinuli metodu zpracování nedopalků na nanovlákna, která dokáží zachytit hormony v odpadních vodách.
-
Neměla s kým boxovat, vyzývala i muže. Teď trenérka pomáhá dívkám ve favele Cantagalo nejen sportem
Turisté v Rio de Janeiru do favely Cantagalo nechodí. Vznikl tu ale unikátní projekt boxerské školy pod vedením první brazilské boxerky Katii.
-
Časy se mění a některé kostely ve Velké Británii vás nevyženou ani se psem. Musí být na vodítku
Může pes do kostela? Do drtivé většiny katolických svatostánků by ho nejspíš nepustili. Ve Velké Británii do řady anglikánských kostelů mají psi vstup povolen.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »