21 tváří roku 2021

Nemocným dětem věnoval 1,5 miliardy korun. Kdo je Ondřej Vlček, podnikatel a vítěz Křišťálové lupy v kategorii Osobnost roku?

Patří ke stovce nejbohatších Čechů, stojí za jedním z největších obchodů v historii českého byznysu a společně se svojí ženou založil největší soukromou nadaci v zemi. „Byl jsem posedlý počítači. Své téma jsem našel brzy. Mám práci, kteoru miluju a která mě baví už víc než 20 let,“ popisoval před lety ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček. Letos v srpnu oznámil, že Avast prodává do USA. Fúze za víc než 180 miliard korun se řadí k největším obchodům v českém byznysu.

V letošním roce Ondřej Vlček věnoval skoro 40 procent svých úspor na pomoc nemocným dětem a s manželkou Katarínou založil rodinnou nadaci.

autoři: Zuzana Švejdová , als
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...