21 tváří roku 2021

Nemocným dětem věnoval 1,5 miliardy korun. Kdo je Ondřej Vlček, podnikatel a vítěz Křišťálové lupy v kategorii Osobnost roku?

Patří ke stovce nejbohatších Čechů, stojí za jedním z největších obchodů v historii českého byznysu a společně se svojí ženou založil největší soukromou nadaci v zemi. „Byl jsem posedlý počítači. Své téma jsem našel brzy. Mám práci, kteoru miluju a která mě baví už víc než 20 let,“ popisoval před lety ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček. Letos v srpnu oznámil, že Avast prodává do USA. Fúze za víc než 180 miliard korun se řadí k největším obchodům v českém byznysu.

V letošním roce Ondřej Vlček věnoval skoro 40 procent svých úspor na pomoc nemocným dětem a s manželkou Katarínou založil rodinnou nadaci.

autoři: Zuzana Švejdová , als
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.