Zvyšování daní není dobré, ale politická konstelace v Poslanecké sněmovně neumožní nic razantnějšího, říká Skopeček z ODS

13. květen 2023

Další programové směřování strany, zhodnocení vládního angažmá a taky jeho další výhled. To jsou témata ideové konference ODS. „Každá politická strana, která je ve vládě, tak se trošku ideově vyčerpává a obrušuje. Tak proto ideová konference v tuto dobu, aby obrušování nezašlo do míry toho, že bychom se začali připodobňovat stranám a hnutím, které žádný program a ideje nemají,“ objasňuje místopředseda poslanecké sněmovny a člen výkonné rady ODS Jan Skopeček.

autoři: Jiří Chum , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.