Zpátky na place

Na prvním tréninku létaly míče spíš za plot než do brány, popisuje návrat k fotbalu trenér Liberce

22. květen 2020
Předchozí díl
Následující díl

Šířící se pandemie a vládní opatření výrazně ovlivnily životy všech fotbalistů. Už v sobotu se ale sport vrátí. Po dlouhé pauze začne nejvyšší fotbalová soutěž a jako první proti sobě nastoupí hráči Liberce a Teplic.

Na blízké cyklostezce vedle stadionu chodí stále lidé s rouškami, ale na tréninkovém hřišti o pár metrů dál jako by už hrozba nákazy nikoho nestrašila. Fotbalisti Liberce se očividně při nácviku zakončení dobře baví.

Hráči FC Slovanu Liberec zahájili tréninky

„První tréninky vypadaly, jako když přijdou hráči z okresního přeboru na testy,“ připouští trenér Pavel Hoftych. S tím ale nesouhlasí záložník Tomáš Malinský. Za dva měsíce, během kterých neoblékl zápasový dres, prý kopat nezapomněl.

V časech, kdy pandemie vše úplně utlumila, ho veškeré nadšení z fotbalu a oblíbené hry na hudební nástroj opustilo. „Kytaru teď dost zanedbávám, ale pořídil jsem si nový byt, tak jsem se staral o rekonstrukci.“

Tréninky v lese zápasové vytížení nenahradí

„Nějaký čas jsme nemohli trénovat spolu. Část jsme trávili v lese běháním a posilováním, ale tam nenatrénujete herní dovednosti. Nejvíce nám chybělo to zápasové vytížení,“ popisuje Tomáš Malinský.

Pokud vše půjde dobře, stihnou zbytek mistrovského jara

K fotbalu na nejvyšší úrovni se naštěstí hráči brzy vrátí. Během pár týdnů odehrají až 14 zápasů, i když zřejmě všechny budou bez fanoušků na tribunách. A fotbalisté by to neměli přehánět ani s hromadnými oslavami gólů – 11 objímajících se hráčů není něco, z čeho by měli epidemiologové radost. 

„Když dám já nebo někdo ze spoluhráčů gól, tak se určitě budu radovat. Myslím, že v té chvíli si to člověk ani neuvědomí. Navíc se potkáváme na tréninku, takže v tom nevidím nějaký problém,“ říká záložník Tomáš Malinský, který v této sezóně nastřílel už šest branek. 

autoři: David Nyč , vla
Spustit audio

Související