Zora Jandová: Dnes už nemusím nikomu nic dokazovat

8. listopad 2018

Když slavila padesátiny, zazpívala si k nim píseň Fifty­–fifty. Tenkrát ji prý vnímala tak trochu jako protest song. Dnes, o deset let později, už to má Zora Jandová jinak. „Už mám nadhled a odstup. Je mi zčista jasna šedesát, život mě naučil rovně stát a hlavně se z ničeho...“ směje se zpěvačka a herečka v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Na tom, co si zazpívá na svém nadcházejícím bilančním koncertu, prý zas až tolik nezáleží. Zoře Jandové totiž prý jde především o to, aby se na něm potkala se svými kamarády. „Samozřejmě jsem ješitná a chtěla bych ukázat, co jsem kdy všechno zpívala. Tedy přesně to jsem si říkala ještě před šedesátinami. Jak se ale člověk přehoupne přes určitou číslovku, už všechno hodnotí jinak,“ usmívá se.

Mám vnitřní klid. Už nemusím nikomu nic vysvětlovat nebo dokazovat.
Zora Jandová

Na jejím narozeninovém koncertu se sejde hned několik skvělých účinkujících. Hlavními hvězdami večera budou samozřejmě Zora Jandová a její manžel, hudební skladatel a klavírista Zdenek Merta, ale návštěvníci koncertu se můžou těšit také na speciální hosty: pogratulovat přijdou Jiří Schmitzer, František Segrado, René Kubelík a mnoho dalších. Koncert se uskuteční už 19. listopadu v pražském Divadle na Fidlovačce.

Rádio Junior povede dál Tomáš Vacek, byl potvrzen coby jeho šéfredaktor

Tomáš Vacek

Vacek je autorem úspěšného seriálu Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou. Věnuje se divadlu i literatuře, ve volném čase tráví rád čas se svými dcerami a také na horách.

Žena mnoha zájmů

Ovšem nenechte se zmást. Zora Jandová není pouze zpěvačka a herečka. V životě toho už totiž vyzkoušela hodně: ilustruje knihy, maluje obrazy, píše knihy pro děti, stvořila Rádio Junior, je certifikovanou masérkou, absolvovala doktorandské studium masmediální komunikace a má za sebou kurz truhlařiny.

„Maminka kdysi říkala, že jsem v každém hovínku za vařečku. Přibližně před deseti lety se ale všechno začalo pospojovávat. Například Rádio Junior byl výsledek všeho, co jsem dosud dělala,“ připomíná Zora Jandová.

autoři: Lucie Výborná , als