Znovu před oponou. Nový seriál vám napoví, jak bude vypadat podzim na divadelních prknech

Vina? Inscenace Dejvického divadla v režii Ivana Trojana má divákům zrcadlit jejich vlastní životy

14. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Představení Vina? Daniela Majlinga, Dejvické divadlo, režie Ivan Trojan

Dejvické divadlo uvádí novinku režírovanou Ivanem Trojanem. S kolegy nazkoušel původní hru slovenského autora Daniela Majlinga s názvem Vina? „Je to příběh lidí, kterým se něco stane, protože někdo řekne něco závažného a všem to otočí život. Chceme, aby si diváci skrze divadlo uvědomili, že sledují vlastní životy,“ říká Trojan. Text vznikl na míru Dejvického divadla. Ve hře sledujeme, jak vzniká představení Utrpení mladého Werthera a pozorujeme zblízka vztahy členů souboru.

autoři: Zuzana Filípková ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.