Život po krizi
Teplický pivovar zachránil program antivirus, další omezení už by ale nezvládl
Úspory, věrní zákazníci a vládní podpora částečné zaměstnanosti zachránily pivovar Monopol v Teplicích. Dvou a půl měsíční uzavření kvůli šíření koronaviru se podepsalo na tržbách a také na výrobě piva. „Zachránil nás program antivirus, přestože za první měsíc platba přišla zpožděně,“ popisuje majitelka Gabriela Schönbauerová. Uzavření restaurací donutilo majitelku improvizovat, podruhé by ale pivovar takové omezení nezvládl. „Máme před sebou výstavbu, obrovské úvěry,“ říká.
Související
-
Deníky po stavu nouze. Nový seriál Radiožurnálu o tom, jak se změnil život po karanténě
Život v Česku se pomalu vrací do původních kolejí a s ním i všednodenní starosti pěti respondentů, kteří pro Radiožurnál před několika týdny psali své deníky ve stavu nouze
-
Deníky ve stavu nouze. Nový seriál Radiožurnálu se ptá, jak pandemie změnila život v Česku
Zdravotní sestra, učitel, seniorka, podnikatel, pečovatelka, prodavačka… Deníky deseti lidí, kteří prožívají epidemii jinak. Poslouchejte Radiožurnál každý všední den.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.