Z olympiády v Tokiu mám rozporuplné pocity. Její odložení mi pomohlo, tvrdí maratonkyně Joglová
Marcela Joglová se do Tokia kvalifikovala jako jedna ze tří českých maratonkyň a v závodě nakonec skončila na 52. místě. „Jsem spokojená. Jsem šťastná, že jsem splnila ten limit. To byl první pocit radosti,“ říká v talkshow Na síti s Andreou Hlaváčkovou běžkyně, která se profesionálkou stala až ve 30 letech. „Šlo to postupně. Rozbíhala jsem se jako hobík, ale byla tam myšlenka se zlepšovat. Po dvou letech jsem byla druhá na republice a začali se mi ozývat trenéři,“ popisuje.
Jak probíhá soustředění běžců v africké Keni? Jak se dá sportovat s poruchou příjmu potravy? A jaké byly její začátky se sportem? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Olympiáda byla můj sen, běhala jsem do konce osmého měsíce těhotenství, popisuje Kristiina Mäki
„Hlavním cílem byla olympiáda a podat tam pěkný výkon. Že z toho bude finále, to nečekal vůbec nikdo,“ přiznává běžkyně Kristiina Mäki.
-
11 medailí a celkové 18. místo. Co stálo za úspěchem českých sportovců na OH v Tokiu?
Česká sportovní výprava obsadila na letních olympijských hrách v Tokiu skvělé 18. místo mezi národy, a to s rekordním ziskem 11 medailí.
-
Atletika není v krizi. Má ale generační problém, popisuje bývala atletka Helena Fibingerová
„Chtělo by to ještě jednu medaili. Atletika má sice generační problém, ale má našlápnuto a bude potřebovat trochu shovívavosti a času,“ myslí si Helena Fibingerová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.