Z olympiády v Tokiu mám rozporuplné pocity. Její odložení mi pomohlo, tvrdí maratonkyně Joglová

23. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marcela Joglová při závodě v Dauhá, kde vybojovala 20. místo v maratonu na MS 2019

Marcela Joglová se do Tokia kvalifikovala jako jedna ze tří českých maratonkyň a v závodě nakonec skončila na 52. místě. „Jsem spokojená. Jsem šťastná, že jsem splnila ten limit. To byl první pocit radosti,“ říká v talkshow Na síti s Andreou Hlaváčkovou běžkyně, která se profesionálkou stala až ve 30 letech. „Šlo to postupně. Rozbíhala jsem se jako hobík, ale byla tam myšlenka se zlepšovat. Po dvou letech jsem byla druhá na republice a začali se mi ozývat trenéři,“ popisuje.

Jak probíhá soustředění běžců v africké Keni? Jak se dá sportovat s poruchou příjmu potravy? A jaké byly její začátky se sportem? Poslechněte si celý rozhovor!

Na síti s Andreou Hlaváčkovou na Radiožurnálu Sport
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.