Atletika není v krizi. Má ale generační problém, popisuje bývala atletka Helena Fibingerová

„Oproti Riu se mi líbila začleněnost lidí. Skoro to hraničilo s fanatismem. Lidé stáli na křižovatkách s transparenty a mávali autobusům. Kalilo to trochu počasí,“ popisuje hry v Tokiu koulař Tomáš Staněk. Zatím to vypadá, že český výprava z olympijských her medaili v atletice nepřiveze. „Chtělo by to ještě jednu medaili. Atletika má sice generační problém, ale má našlápnuto a bude potřebovat trochu shovívavosti a času,“ myslí si Helena Fibingerová.

Kam se posunuje světová špička ve vrhu koulí? Jak se změnil styl vrhu od dob Heleny Fibingerové? A naučila by se vrhat z otočky? Poslechněte si celý rozhovor!

Tokio den po dni

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.