Atletika není v krizi. Má ale generační problém, popisuje bývala atletka Helena Fibingerová
„Oproti Riu se mi líbila začleněnost lidí. Skoro to hraničilo s fanatismem. Lidé stáli na křižovatkách s transparenty a mávali autobusům. Kalilo to trochu počasí,“ popisuje hry v Tokiu koulař Tomáš Staněk. Zatím to vypadá, že český výprava z olympijských her medaili v atletice nepřiveze. „Chtělo by to ještě jednu medaili. Atletika má sice generační problém, ale má našlápnuto a bude potřebovat trochu shovívavosti a času,“ myslí si Helena Fibingerová.
Kam se posunuje světová špička ve vrhu koulí? Jak se změnil styl vrhu od dob Heleny Fibingerové? A naučila by se vrhat z otočky? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Finálové cesty se stavitelům moc nepovedly. První boulder byl moc lehký, třetí moc těžký, říká lezec
Jak budou vypadat závody v Paříži za tři roky? „Budou dvě lezecké disciplíny – lezení na rychlost a kombinace boulderingu a obtížnost,“ popisuje Petr Resch.
-
Kristiině Mäki se sešlo všechno, co mohlo. Do skvělé formy se dostala za sedm měsíců po porodu
„Vím, že v osmém měsíci těhotenství ještě běhala. Vím, jak je náročné být doma s malým dítětem a do toho ještě trénovat, takže klobouk dolů,“ říká atletka Helceletová.
-
Seemanová a Choupenitch: Vedro v Tokiu bylo šílené. Klobou dolů před těmi, kteří závodili venku
„Bylo to super. Člověk nemusí mít medaili, ale stačí 6. místo ve finále a ve vesnici se cítí jako vítěz,“ popisuje plavkyně Barbora Seemanová.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.