Vytvořit si vlastní bohoslužbu doma spíše než spoléhat na online, radí biskup na Květnou neděli

5. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plzeňský biskup a bývalý kaplan Armády České republiky Tomáš Holub

Květnou nedělí vstupují křesťané do velikonočního týdne, na jehož konci si připomenou ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Tentokrát ovšem věřící nemohou na veřejné bohoslužby. „Vyzýváme všechny, aby vytvořili domácí bohoslužbu, aby se setkali nad texty a nebyli jen konzumenty něčeho po počítači,“ říká plzeňský biskup Tomáš Holub. Posvěcené jarní ratolesti si věřící budou moci vyzvedávat před kostely, online přenosy mší jsou dostupné na stránkách www.mseonline.cz.

autoři: Jiří Chum , jkh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.