Vrcholí projekt Rozděleni svobodou. Nelišíme se jen příjmy a majetkem, ale i tím, kolik máme přátel či jak často chodíme do divadla

4. listopad 2019

Ke třicátému výročí sametové revoluce se Český rozhlas spolu s pěti sociology snažil zmapovat, jak vypadá česká společnost. Na základě průzkumu pro Radiožurnál experti zkoumali šest různých tříd v Česku. V testu si můžete sami vyzkoušet, do jaké z tříd patříte. Projekt vyvrcholil velkou závěrečnou debatou, zúčastnili se předsedové všech devíti hlavních politických stran a hnutí, které mají v poslanecké sněmovně svůj klub.

autor: Jiří Chum
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.